Hakkımızda

1966 yılında, bobinaj üretimi yapmak üzere kurulan Volt Motor, 1987 yılından itibaren monofaze elektrik motoru ve devamında da trifaze elektrik motoru üretimine başlamış ve elektrik motoru üretimi sektöründeki yerini almıştır.

2011 yılında Saya Grup iştirakleri arasındaki yerini alan Volt Motor, 45.000 m2’lik üretim alanı ve 700’den fazla çalışanı ile gerçekleştirdiği yeni teknoloji yatırımları ve AR-GE çalışmaları sonucunda, 56 tip gövdeden, 355 tip  gövdeye ve 450 Kw güçteki ürün gamına ulaşmıştır.

Bugün itibarı ile Volt Motor, Türkiye’nin en büyük elektrik motor üreticilerinden biri konuma gelmiştir.

Kuruluşundan bugüne faaliyet gösterdiği elektrik motoru üreticileri sektöründe başarılı çalışmalara imza atan Volt Motor, geliştirdiği yenilikçi projelerini iş süreçlerine yansıtarak, sektöründe fark yaratmaya devam etmektedir.

Toplumsal konulardaki sorumluluğunu, iş sorumluluğunun önemli bir parçası olarak gören Volt Motor, bu alanda da hayata değer katacak çalışmalar yapmayı dürdürmektedir.

Volt Motor, ülkemizde kullanılan elektrik enerjisi tüketimini düşürmek ve enerji verimliliğini arttırmak adına yaptığı öncü AR-GE çalışmalarıyla; Premium enerji seviyesi olan IE3 verim sınıfındaki elektrik motorlarını piyasaya sundu. Super Premium enerji seviyesindeki IE4 motorlarını da kendi AR-GE’si ve kendi patenti ile üretip, uluslararası pazardaki işbirliklerini sürdürmektedir.

Diğer taraftan da yeni geliştirmiş olduğu; yeni teknoloji ve kopmakt seri ürünü olan Voltpro ile dünyanın en verimli motorunu üretmeye ve bu ürününü ulusal ve uluslararası pazarlara sunmaya başlamıştır.

Volt Motor olarak; insana değer veren üretim anlayışı ile oluşturduğumuz “Kalite ve Çevre Yönetim Sistemimiz” çerçevesinde;

  • Çevre kirlenmesinin, iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önlenmesi ilkesiyle çalışarak,
  • Doğal kaynakların etkin kullanılmasını, kirliliğin önlenmesini, faaliyetlerimiz sırasında oluşabilecek atıkların kaynağında azaltılması ve ayrıştırılmasını sağlayarak,
  • “Sermaye Ötesi Değerler” anlayışı ile daha güzel bir gelecek için çevre ve topluma karşı sorumlu ve duyarlı davranarak,

Çevreye saygılı ve güvenli yöntemler ile kaliteli elektrik motorları üretmekteyiz.

2017 yılında, “30. Kuruluş Yılını” kutlayan Volt Motor’un hedefi;

Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi arasındaki yerini almak üzere; ana pazarı olan Türkiye’de büyümeye ve gelişmeye devam etmek ve başta Almanya olmak üzere diğer Avrupa ülkelerine ve Orta Doğu ülkelerine olan ihracatını geliştirmektir.

Her geçen gün hızla büyüyen Volt Motor, dünya standartlarındaki ürün-hizmet kalitesi ve sürdürülebilir başarı hedefi ile küresel bir şirket olma yolunda, TURQUALITY ve EFQM rehberliğinde, mükemmellik yolculuğunu sürdürmektedir.

Volt Motor, 2023 Yılı Vizyonu kapsamında ve “İçerik Marka” oluşturma yolunda, Powered by Volt misyonuna emin adımlar ile ilerlemektedir.