EFQM MÜKEMMELLİK ÖDÜLÜ

EFQM MÜKEMMELLİK ÖDÜLÜ

Kalder’in İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşen Kalite Kongresinin ödül töreninde Volt Motor Genel Müdürümüz Sn. Hamit Sancak, ödülünü teslim aldı.

Bundan sonraki hedefimiz Türkiye Mükemmellik Ödülü ve sonrasında Avrupa Mükemmellik Ödülüdür.

Volt Motor, mükemmellik yolculuğunda büyük adımlar atıyor.

EFQM Mükemmellik Modeli, 20 yıldır dünya genelinde başarılı şirketlerin önemli deneyimlerini tespit edip harmanlayan bir model. Bu model, onu rehber edinen şirketlerin verimliliğini, çalışan ve müşteri memnuniyetini arttırmayı ve iş sonuçlarını iyileştirmeyi sağlayan bir araçtır. Volt Motor, 2013 yılında bu modeli kendisine rehber seçti.

Volt Motor, 3 kademeden oluşan bu mükemmellik yolculuğunda, ilk seviye olan ‘’Kararlılık’’ tan, ikinci seviye olan ‘’Yetkinlik’’ aşamasına geçmiş bulunuyor. Bundan sonraki hedef, en kısa süre, en yüksek kademeye ulaşıp, ulusal ve uluslararası kalite ödülleri alarak, sürdürülebilir başarıyı temin edebilmektir.

Volt Motor, EFQM Mükemmellik Modeliyle, hem başarıyı sürdürülebilir kılmayı, hem de mükemmelliğe ulaşmayı hedefliyor. Bu yolda öncelikle Türkiye Mükemmellik Ödülü, daha sonra da Avrupa Mükemmellik Ödülü’nü kazanacağımıza inancımız tamdır.

Volt Motor, kabul gören kalite standartları ile yetinmek yerine, yeni yüksek kalite standartlarını belirlemek, uygulamak ve sürdürülebilir kılmak adına “Mükemmellik” kavramını tamamen içselleştirip daha da ileri götürmek niyetindedir.