İade Koşuları

Değerli müşterimiz,
Volt Elektrik Motor AŞ ’den Aldığınız ürünlerde bir sorun olduğu veya elinize ulaşan ürünün beklentinizi karşılamadığını düşündüğünüz durumlarda iade şartları ve süreciyle ilgili aşağıdaki bilgiler size yardımcı olacaktır. İade gönderimini gerçekleştirmeden önce bu bilgileri dikkatle okumanızı önemle rica ederiz.

İADE KOŞULLARI
İadeniz, www.voltmotor.com.tr’de yer alan BAyi Satış Sözleşmesi’nde yer alan Madde 3’de ki ‘siparişin verilmesi kabulü ve iptalindeki usüller’ şartlarına uygun olmalıdır. (Bkz. www.voltmotor.com.tr – Bayilik Sözleşmesi)
Ürünlerin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 14 gündür. İade edilecek ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle, eksiksiz şekilde ve ürünün orjinal faturası (faturanın olmadığı durumlarda sevk irsaliyesi) ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Aksi takdirde iadeleriniz kabul edilmeyecektir.

İADE SÜRESİ
Lütfen öncelikle iade etmek istediğiniz ürünle ilgili satis@voltmotor.com.tr adresine mail yoluyla iade isteğinizi bildiriniz. Ardından ürünü orjinal kutusu ve ambalajıyla, ürünün orjinal faturası (faturanın olmadığı durumlarda sevk irsaliyesi) ile birlikte iade adresine (Kazım Karabekir Cd. No:84 Kemalpaşa – İzmir) geri  gönderin. İadelerinizi MNG kargo Volt Motor A.Ş. referansı  gönderebilirsiniz.
İade ettiğiniz ürün elimize ulaştıktan sonra, öncelikle Volt Motor AŞ Satış Sonrası Hizmet Uzmanları tarafından incelenecek, yukarıda belirtilen şartlara uygun ise iade işlemi başlatılacaktır. İade onaylandığında, ürün ücreti yasal süre olan 10 gün içerisinde tarafınıza iade edilecektir.
Bu süre Volt Motor AŞ iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar.
Kusurlu ürün iadelerinde, söz konusu kusur kullanımdan kaynaklanmıyorsa talebinize bağlı olarak ürününüz yenisi ile değiştirilecek ya da ürün bedeli tarafınıza iade edilecektir.  Kusurlu (üretim hatası) olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri, teslim aldığınız tarih itibariyle 30 gün içerisinde ürünün orijinal faturası (faturanın olmadığı durumlarda sevk irsaliyesi) ile birlikte iade adresine gönderebilirsiniz.
Kusurlu olduğu gerekçesiyle yapılan ürün iadelerinde, ürünün kullanımdan doğan bir kusur varsa ya da kalite kontrol uzmanlarınca yapılan tetkiklerde ürünün ayıplı/kusurlu olmadığı ortaya çıkarsa, kargo bedeli size ait olmak üzere tarafınıza iade edilecektir.
İADE EDİLEMEYECEK ÜRÜNLER
Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, teslimat/iade bilgisinde iade edilemeyeceği belirtilen ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartlarına bağlıdır.
Özel motor siparişlerinde; bayi verdiği siparişi Volt Motor AŞ üretimine başlamışsa bayi tarafından hiçbir şekilde iptal edilemez.