VOLT MOTOR, İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ ETKİNLİĞİ

VOLT MOTOR’DA ÜRETİM, İSG VE ÇEVRE İÇİN DURDU

FABRİKA ALANI OYUN ALANI OLDU

 

 

 

Saya Grup bünyesinde yer alan VOLT Motor fabrikasında İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) ile Çevre’nin önemine dikkat çekmek amacıyla geçtiğimiz Cuma günü bir gün süresince üretim durduruldu. Çalışanlar aileleri ile birlikte fabrikaya gelerek, düzenlenen çeşitli etkinliklere katıldı.

Volt Motor Genel Müdürü Hamit Sancak, “Çalışanlarımız ve aileleri bizler için çok kıymetlidirler. Çalışanlarımıza iş sağlığı ve güvenliğinin önemini aileleri ile birlikte dikkat çekmek istedik” diye konuştu.

Türkiye’nin en büyük elektrik motoru üreticisi olma yolunda ilerleyen Volt Motor, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (KOSBİ) fabrikasında İSG ve Çevre Günü etkinlikleri düzenledi. İş sağlığı ve güvenliği ile çevrenin önemine dikkat çekmek için fabrikada üretime bir günlük ara verildi. Fabrikada çalışan işçiler ve ailelerinin katıldığı organizasyon kapsamında tüm gün boyunca çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. İş Sağlığı ve Güvenliği’ne yönelik olarak alınan tüm tedbirlerin ardından fabrikanın her yerinde çeşitli etkinlikler yapıldı. Fabrika alanı, oyun alanı oldu.

İlk olarak ofislerde bahar temizliği yapıldı. İş güvenliğini konu alan “İşte Tiyatro” isimli oyun sahnelendi. Tiyatro oyununda yaşanmış öyküler kimi zaman esprili kimi zaman ise hüzünlü bir şekilde anlatıldı. İSG ve Çevre Günü kapsamında işçilerin aileleri de fabrikaya geldi. Babalarının, annelerinin çalıştıkları yerleri gören ve işleyiş hakkında bilgi alan çocuklar, fabrika bahçesinde düzenlenen etkinlerle eğlenceli vakit geçirdi.

VOLT MOTOR’UN YILDIZLARI

Volt Motor çalışanlarından Ferhat Özyıldızlı ve Cumhur Saklak dans gösterileri ile izleyenlerden tam not aldı. Volt Motor’un bir diğer yıldız ismi ise Harun Aydın oldu. Seslendirdiği şarkılar sonrasında dinleyiciler kendisini adeta alkış yağmuruna tuttu.

RESİM YARIŞMASI

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında çalışanların çocuklarına yönelik düzenlenen “Barış Dolu Bir Dünya” temalı 23 Nisan Resim Yarışması Ödül Töreni gerçekleştirildi. Asiye Daban, Reyyan Gül Deniz, Rıza Ege Gayır, Zeynep Andaç, Melis Başarkanoğlu, Beyza Yıldız ve Ali Zeynel Görücü ödül aldı.

HER YERDE ETKİNLİK

Volt Motor fabrikasında gün boyu çalışanlar Kızılay’a Kan ve Kök Hücre Bağışı’nda bulundu. Alkollü araç kullanmanın tehlikesinin gösterimi için alkol gözlüğü simülatörü kuruldu. Yine olası bir yangın anında hızlı ve yerinde müdahalelerin nasıl olması gerektiğinin anlatıldığı yangın simülatörü ve itfaiyeci kıyafetlerinin hızlı giyilmesi yarışmaları yoğun ilgi gördü.

Çalışanlar ve aileleri tavla, langırt, masa tenisi gibi etkinliklere katılarak hoşça vakit geçirdiler. Ayrıca dev jenga ailelerin ve çocukların ilgi odağı oldu. Çocuklar için kurulan şişme oyun alanı, insanların görev alıp oynadığı canlı langırt, rodeo, elastik basket etkinlikleri de dikkat çekti. Çocuklar için hazırlanan survivor benzeri engellerin yer aldığı parkur da miniklerin yoğun ilgi gösterdiği alanlardan biri oldu.

Etkinliğin sonunda ise O Ses Türkiye’ye katılan Özgür Hasar sahne aldı. Özgür Hasar, çeşitli şarkılar seslendirdi.

İŞÇİLERİMİZLE BİRLİKTE GÜVENLİ YARINLARA

Folkart, Pharmactive, Livamine şirketleri ile birlikte Saya Grup bünyesinde yer alan Volt Motor Genel Müdürü Hamit Sancak, ülkemizde 1987 yılından bu yana her yıl 4-10 Mayıs tarihleri “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” olarak kutlanmakta olduğuna dikkat çekti. Sancak, İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’nın sonunda etkinliği gerçekleştirdiklerini belirtti.

Sancak, “Volt Motor, Saya Grup’a 2011 yılında katıldı. 2017 yılında 30. yılını kutladı. VOLT Motor’un vizyonu; üretimde, ihracatta ve ciroda Türkiye’nin bir numaralı uluslararası “motor” markası olmaktır. Misyonu ise; ürettiği teknolojik ve çevre dostu ürünler ile istihdam ve ihracatın gelişimine katkıda bulunmaktır. Bizler çalışanlarımızla birlikte bu hedeflere ulaşabiliriz. Bu bilinçle iş sağlığı ve güvenliğinin sağlandığı bir ortamda, çevre temizliğini, sürdürülebilir çevre anlayışına dikkat çekmek için çeşitli etkinlikler düzenlemek istedik” dedi.

Hamit Sancak, fabrikada üretimi durdurarak, İSG ve Çevre Günü olarak adlandırdıkları etkinleri tüm fabrika çalışanları ve aileleri ile birlikte gerçekleştirdiklerini vurguladı. Sancak, “Çalışanlarımız ve aileleri bizler için çok kıymetlidirler. Çalışanlarımıza iş sağlığı ve güvenliğinin önemini aileleri ile birlikte dikkat çekmek istedik” diye konuştu.