Yönetim kurulu

Yönetim kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı: Hamit Sancak

Avukat A. Hamit Sancak, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Mezuniyeti sonrasında 2 yıl avukatlık yapan Sancak, Deloitte Touche Tohmats’da bir süre çalıştıktan sonra meslek hayatına 2010 yılı itibariyle Saya Grup’ta devam etmiştir. 2011 yılından bu yana Volt Elektrik Motorları’nda Genel Müdürlük görevini yürüten Sancak, 2022 yılı itibariyle Volt Elektrik Motorları Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atanmıştır. Aynı zamanda Volt Redüktör Genel Müdürlüğü görevini de yürüten Avukat A. Hamit Sancak, Volt Teknoloji ve Saya Grup yönetim kurulu üyesidir.

Yönetim Kurulu Üyesi: Kadir Erikli

Eğitim hayatı sonrasında farklı kurumlarda yöneticilik pozisyonlarında görev yapan Kadir Erikli, 2006 yılında Saya Grup’a katıldı. Erikli, grup bünyesinde faaliyet gösteren iştiraklerin yeniden yapılandırılması, finansal ortak raporlama sisteminin kurulması, bütçe çalışmalarının dijitalleştirilmesi, iç denetim sisteminin kurulması gibi çalışmalarda etkin görev aldı. Halen Grup CFO olarak görev yapan, yeni yatırım alanlarının analizi, iş ortaklıkları ve şirket satın alımı konularında tecrübe ve uzmanlığa sahip olan Erikli, Saya Grup Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Yönetim Kurulu Üyesi: Metin Sancak

Metin Sancak, Yeditepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü mezunudur. Mezuniyeti sonrasında 140 yakın ülkede muhasebe, denetim, vergi ve yönetim danışmanlığı hizmeti sunan Deloitte Touche Tohmats’da çalışan Sancak, 2010 yılından bu yana Folkart Yapı San. Tic. A.Ş’de Genel Müdürlük görevini devam ettirmektedir. Metin Sancak, Saya Grup Yönetim Kurulu Üyesi’dir.