Yönetim kurulu

Yönetim kurulu

Yönetim Kurulu Başkanı: Haluk Sancak

Eğitimi süreci sonrasında profesyonel iş hayatına Hedef Grup’ta başlayan Haluk Sancak; Hedef Gıda, Hedef Ecza ve Hedef Alliance şirketlerinde Mali İşler, Satış Pazarlama, Satın Alma departmanlarında üst düzey yöneticilik kademelerinde bulundu. Hedef Alliance’ın farklı bölgelerindeki şubelerde Genel Müdürlük görevini de üstlenen Sancak, 2006 yılında kardeşleriyle birlikte Saya Grup’u kurdu. Haluk Sancak, 2006-2016 yılları arasında Saya Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve 2017-2019 yılları arasında da Saya Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürdü. Halen Pharmactive İlaç ve Volt Elektrik Motorları Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Haluk Sancak; Saya Grup, İVEK ve SURDER’de de yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Yönetim Kurulu Başkan Vekili: A.Hamit Sancak

Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezuniyeti sonrasında 2 yıl CTK Hukuk’ta avukatlık yapan Sancak, Deloitte Touche Tohmats’da bir süre çalıştıktan sonra meslek hayatına 2010 yılı itibariyle Saya Grup’ta devam etmiştir. 2011 yılından bu yana Volt Elektrik Motorları’nda Genel Müdürlük görevini yürüten Sancak, elektrik motoru, savunma ve redüktör sektörlerindeki grup şirketlerinde de yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Av. A. Hamit Sancak Saya Grup Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Yönetim Kurulu Üyesi: Kadir Erikli

Eğitim hayatı sonrasında farklı kurumlarda yöneticilik pozisyonlarında görev yapan Kadir Erikli, 2006 yılında Saya Grup’a katıldı. Erikli, grup bünyesinde faaliyet gösteren iştiraklerin yeniden yapılandırılması, finansal ortak raporlama sisteminin kurulması, bütçe çalışmalarının dijitalleştirilmesi, iç denetim sisteminin kurulması gibi çalışmalarda etkin görev aldı. Halen Grup CFO olarak görev yapan, yeni yatırım alanlarının analizi, iş ortaklıkları ve şirket satın alımı konularında tecrübe ve uzmanlığa sahip olan Erikli, Saya Grup Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Yönetim Kurulu Üyesi: Dr. Cüneyt Demirgüreş

ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Lisans, Boğaziçi Üniversitesi’nden İşletme Yüksek Lisans, University of Alabama’dan Finans ve Bankacılık Yüksek Lisans ve Finans Doktora derecelerine sahiptir.
Koç Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde finans alanında Kıdemli Öğretim Görevlisi, Baytur Otomotiv(Subaru Türkiye Distribütörü), Bayraktar Gayrimenkul Geliştirme, Folkart ve Volt Elektrik Motorları şirketlerinde Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir.
Daha önce University of Alabama’da bankacılık ve şirketlerde muhtelif finansal eğitimler veren Dr. Demirgüreş, savunma sektöründe, yatırım ve bankacılık sektörlerinde muhtelif görevlerden sonra İsviçre Portföy şirketinde kurucu Genel Müdür olarak çalışmıştır. Forbes dergisinde 2006-2015 arasında “Portföy Pusula” köşesiyle yatırımcılara tavsiyelerde bulunmuştur.
2010 senesinde yönettiği EFG İstanbul araştırma ekibi Thomson Reuters Extel sıralamasında Türkiye üzerine en iyi araştırma yapan ekip seçilmiştir. 2015 senesinde Koç Üniversitesi “Olağanüstü Eğitmen” ödülüne layık görülmüştür.